Köpek Eğitimi Ve Davranış Bozukluğu Nelerdir İpuçları

Köpek eğitimi düzgün şekilde eğitmeniz gerektiğini bilmiyorsanız, köpeğiniz aşırı agresif hal alabilir. Bu, köpek sahipleri için ortak bir sorundur. Lakin, bu problemi çözmek imkansız değil. Bu yazımda sizlere köpek davranışlarının değiştirilmesi için bazı ipuçları anlatacağım

Basit bir itaat eğitimi, kangal köpeğinizi eğitmek için atmanız gereken ilk adımdır. Köpeğinizi bu eğitimden geçirebilmek için bir çok sorundan kurtulabilirsiniz. Bu adımın kilidi, tutarlılıktır. Eğitiminizde tutarlı olmalısınız. Köpeğiniz bazı günler eğitirseniz, beklenen sonucu elde edemezsiniz. Köpeğinize itaat sadece her gün ve her zaman harekete geçmeye karar verdiğinde başarılabilir.

Köpeğinizin agresif olmasına asla izin vermeyin. Köpeğinizi cezalandırdığınız da size zarar verebilir. Bu davranışı hemen çözmek ve köpeğe doğru veya yanlış yaptığını göstermek zorundasın. Saldırgan olmak daima yasaklanmalıdır.

Ayrıca bir şeyi korumak istediği için köpeğin agresif olduğunu anlamak gerekir. Kendinize geri dönüp baktığınızda eylemlerinizin köpeğinizi tehdit edip etmediğini görebilirsiniz. Bunu yaparsanız, köpeğinizi yetiştirmek için başka bir yöntem bulmak iyi bir seçim olabilir.

Kangal köpek eğitimi

köpek eğitimi
köpek eğitimi

Bazı durumlarda, sorunun kök sebebini bulamayabilir. Üretim çiftliklerini ziyaret etmeniz ve onlardan bu sorundan bahsetmeniz gerekebilir. Durumunuzu değerlendirebilirler ve size bir tavsiye de verebilirler. Unutmamak gerekir ki bu durumlar yeni başlayan yetiştiriciler için zorluktur.

Köpeklerin eğitim çağına gelmeden önce mutlaka kendinizi hazırlamanız gerekir, Hazırlık bir yerde gününüzden zaman anlamına gelebilir unutmayalım ki köpeğinize verdiğiniz zaman ve eğitim sizleri de mutlu edecek ve yaşam boyunca sizinle veya ailenizle zaman geçirecek olan köpeğiniz ailenizin bir ferdi olarak yaşamını sürecektir.

Köpeğinize asla ve asla vurmayınız çünkü onlarda insanlar gibi kızgınlığı anlayabiliyor ve sizleri çok rahat bir şekilde anlayacaklardır. Kangal köpekleri bilindiği üzere çok duygusal olmakla birlikte insanların duygularını anlama kabiliyetine sahiptirler.

Web sitemizden köpeklerin eğitimleri hakkında destek alabilirsiniz. Eğitim hakkında köpek besleyen herkese yardım vermek için eğitim yazılarımız zaman zaman hazırlanıp sizlere sunmaktayız.

Sivas kangal yetiştiricileri olarak uzun yılların birikintilerini sizlerle paylaşmaktan onur duyuyoruz bir sonraki makalemizde görüşmek dileğiyle iyi kangal kötü komşudan iyidir dileğiyle Sivas kangal üretim çiftliği

Kangal Yemeği Sağlıklı ve Lezzetli Atıştırmalık Tarifleri nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir