kangal köpeği nasıl yetiştirilir diyorsan önemli ip uçları burada

Kangal köpeği nasıl yetiştirilir konusunda zorlanıyor musunuz? Oturma odasını tuvalet kasesine çevirdikten sonra evcil hayvanınızın ardından temizlikten bıktınız mı? Kendi yatağında poo ve işemekle uğraşmaktan mı yoruldun? Telaşa gerek yok! Büyük ipuçlarını takip ederek, köpeklerini ABC kadar kolay trenle tutmayı ve bunu yaparken stres seviyesini en aza indirmeyi öğreneceksiniz!

Tezgah levhaları nedir?

Kangal köpeği nasıl yetiştirilir önemli bir yönü, köpeğinizin tuvalet kağıdına girip girmediğini saptayacak işaretleri bilir. Temel işaret yeryüzünde aşırı koklamaktır. Halı ya da halının kokuyorsa, bahse girmek yükünü düşürmeye hazırlanıyor demektir. Bombalar gitmeden önce köpeğinizi alın ve dışarı çıkarın.

Her zaman hazırdır.

kangal köpeği nasıl yetiştirilir
kangal köpeği nasıl yetiştirilir

Köpeğinizden sonra temizlemeniz gerektiğinde korkmayın. Sadece havalı davran. Köpekler için her şeyi kendi yerlerinde yapmak doğaldır. Onların doğanın amacı buydu. Onlara nerede olduğunu göstermek senin işindir. İstedikleri yerlerde yaparsa şaşkınlık etmeyin. Yine, bir malik olarak, nereye gideceği konusunda onlara göstermek sizin işinizdir.

Dışarıda eğitimi

Yukarıda belirtildiği gibi, köpeğinizin bir şey yapacağına dair işareti biliyorsanız, kaldırın ve dışarıya getirin. Her zaman aynı noktaya getirilmesi önerilir. Bu şekilde, köpeğiniz artık onun gitmesi gereken yere gidecek. Ayrıca, artık nerede bulacağınızı bildiğiniz için atıklarını avlamaya ihtiyacınız yok. Kazalar olursa, temizleyip köpeği tekrar dışarıya getirin.

Kendini tut.

Kangal köpeğinizi kazalar için cezalandırmayın. Birçok kişi aynı fikirde olabilir, ancak köpeğinize bağırırsanız ya da her durumda zarar verirseniz gerçekten yardımcı olmaz. Her zamanki gibi, kaldırın ve dışarıya çıkarın. Cezanın dezavantajlarından biri de, köpek atıkları bir yere zorla bulaştıracağını bildiği için bulması için cezalandırılacağından, her kuytuya ve satılık kangal yavruları köpeğe sadece temizlemek için bakmanız gerekir. O halde kim cezalandırılıyor?

Kangal köpeği nasıl yetiştirilir

Tutarlılık en iyi politikadır.

Bu ayrıca, kangal eğitiminin önemli bir yönüdür. Bazı köpekler doğru şeyi diğerlerinden daha uzun süre öğrenmeyi öğrenebilirler. Sabırlı ol ve tutarlı ol. Zamanla, uygun bakım ve anlayışla, köpeğiniz zamanında banyoda eğitilecektir.

İşte böyle gidiyorsun. Bu ipuçları ile, şimdi köpeğinizin ev yapımında iyi bir kangal eğitim rutin olacak. Orada bekle ve aziz gibi sabırlı ol. Bazı köpekler için birkaç ay sürebilir bu yüzden pes etmeyin. Köpeğinizin eğitilmesinin avantajları sizi uzun süre dayanacaktır.

Evinizdeki kangal Köpek olmanın tadını çıkarın. Videoyu izleyin ve kangal eğitimi hakkındaki ücretsiz raporumun bir kopyasını indirin

Köpek Eğitimi ile ilgili bazı İpuçları, Püf Noktaları ve Önerileri öğrenin. Daha fazla bilgi için bizleri takip ediniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: