Kangal Köpekleri satılık Türkiye Şampiyonası yavruları

Kangal köpekleri satılık: sadık ve sevgi dolu arkadaşlar. Bununla birlikte, bazen, bu cins dost ve düşmana canavar olabilir; Saldırgan davranışa neden olabilecek davranış niteliktedir. Bir kangal köpeği yetiştirmek, ırkın özveri ve anlayışını gerektirir. Köpeğe iyi bakılırsa, iyi eğitilir ve yavruyken sosyalleşmeyi öğretirse, genellikle sorun olmaz.

Kangal köpekleri yetiştirilmesine ilişkin bazı ipuçları:

Köpekleri saygın bir çiftlikten satın alın. Yetiştiricinin size saf kan garantisi vermesini isteyin. Ayrıca, yetiştiricinin yavruyu aşılamış olduğundan ve eve getirmeden önce kurtardığından emin olun. Köpeklerin sağlık kayıtlarının kopyalarını alın. çiftlikte yaşarken köpeklerin sosyalleşip sosyalleşmediğini öğrenin.

Kangal köpekleri satılık

Kangal köpekleri satılık
Kangal köpekleri satılık

Köpek yavrularını eve getirmeden önce, tam aşılarının yapıldığından emin olun. Kangal köpekleri rahatsızlık yaşadığında öncelikle aldığınız kişiye baş vurunuz, çünkü ülkemizde köpek veterinerleri az sayıda olduğu için yavrunuzun sağlık sorunu anlamayabilir.

Köpek yavrusunu evinize getirdiğinde derhal toplumsallaşma sürecine başlayın. Aile üyelerinin yavruyu tutup evde beslemesi. Eğer parka, evde beslenen ya da bir arkadaşınızın evine gidiyorsanız, birlikte kangal yavrusunu götürün. Köpek yavrusunun kendisine alışması için farklı sosyal ortamlar yaşatmasına izin verin. Dost köpekleri ve yavrusu olan komşularınız veya arkadaşlarınız varsa, Kangal yavruyu gözetim altında onlarla sosyalleşmeye çalışın. Toplumsallaşmamış köpekler, agresif davranışa neden olabilecek veya iki yavru alarak bu sorunlardan uzaklaşabilirsiniz.

Kangal yavrusuna itaat eğitimi verin. Bu size köpeğin davranış şeklini belirler. 

En başından beri köpeğe onu sevdiğinizi gösterin. Çoğunlukla kangal köpekleri, lider olarak rolü üstlenmeye çalışırlar ve köpek sizi ve diğer aile bireylerini kontrol etmek isteyebilir. Eğer yavrunun başka insanlarla oynamasına  izin verirseniz, asla asla itaat etmez ve asi ve agresif hale gelebilir.

Kangal köpekleri yetiştirmenin en iyi yollarından biri özgürlük metodunu kullanmak. Ayrıca, kapalı, ortam veya serbest yürümek ve koşmak gibi alan aramak istediğinde yavru köpek iyi ve sağlıklı olmasını ve büyümesini sağlayacaktır. Kangal köpeği evinize alıştıktan sonra ergenlik yaşına kadar evinizden ayrılmaz ama ileri dönemlerde bayan arkadaş arayabilir bunu engellemek için dişi olan köpeklerden uzak tutmak gerektiren bir iştir. Eğer köpeğinize bir dişi köpek hediye ederseniz kan bağı olmayan bir köpek almanız gereklidir.

Güncel satıştaki yavruları görmek için kangal yavru satış

 

Kangal Köpekleri satılık Türkiye Şampiyonası yavruları” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: